View Single Post
  #110  
Vechi 31.05.2016, 23:19:38
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Cum puteam avea control total asupra datelor?

Am vazut nu de mult cazul unei foste directoare de scoala dintr-un sat.O femeie distrusa .
Ce s-a intamplat?
Femeia avand in jur de 40 de ani traia cu cineva.Omul ia facut niste poze indecente dar doar ptrr ei.Cum necum pozele astea au devenit publice.Ce vreau sa subliniez niste poze care le-ai pus pe un calculator, care are conexiune la Internet s-ar putea ca sa nu mai fii singurul proprietar al lor.
Deci diferenta intre o femeie puternica si linistita, si una facuta praf de niste imbecili care au avut acces la calculatorul ei.Ea efectiv nici acum nu stie ce s-a intamplat .Din ce s-a spus in reportaj ,nu prietenul i-a facut treaba asta, cum am vazut ca diversi tipi jalnici o fac pe Net,si santajeaza diverse tinere.
Si bineinteles intrebati cei din sat?
Ce simplu e sa stai pe margine si sa iti bati joc.Batrane care poate nici nu trebuiau intrebate de reporteri au fost intrebate!Si ce era rusinos ?
O femeie NUD.Nimic indecent, daca ramanea in calculatorul personal. Ma rog in capul unora intrebati de pe margine era indecent.
Concluzia :Sfatuiti pe oricine sa nu accepte sa i se faca poze nud indiferent ca esti
prietena,sotie etc
Mediul online e foarte volatil si subtire.
Intrebarea care o am, si unul dintre cei care vreau sa imi raspundeti este Copacel, caci am inteles ca lucrezi in domeniu IT.
1.Cum putem stopa accesul strainilor pe propriul calculator?Au patit-o si cu documente
personale inclusiv un politist.
Deci sa zic sunt un naiv si imi pun pin-urile cardurilor personale pe calculator si scriu:
PIN Transilvania -cod ****
PIN Banca qwerty -cod****

si omul are sa zic acces la calculator(el stie cum?) si omul stie si ma ataca cu inca vreo 2 intr-o seara imi ia portofelul
si pana sa ma prind dus este.Pana dimineata el imi scoate pe langa ce am pe card si
descoperitul si ma las "chel".

2.Care sunt caile pe unde pot patrunde in calculatoare?
In urma cu vreo 15 ani am vazut un coleg care e mai secretos de felul lui folosind REmote
control si ne controla in timp real calculatorul.
Ma rog asta ar insemna sa poti vedea ce se deschide de pe calculator(ferestre,programe deschise) etc.Adica ma refer daca esti in fata calculatorului ,nu se desfasoara undeva in background,deci vezi si iei masuri.
Sunt programe de genul Team Viewer in care poti accesa de la alta locatie, dar programul poate fi vazut si nu cred ca poate fi instalat decat din propria casa?
Fiul unor cunoscuti al caror copil lucra la Microsoft le rezolva problemele cu calculatorul
din America.Ei ii spun niste cifre si el acceseaza totul de acolo.Cred ca cu Remote control!
Aici mai e o intrebare Remote control cum il poti verifica daca cel care iti instaleaza Windows nu e setat ca sa poata sa controleze de la ditanta?


3.Ce Antivirus e mai de Doamne ajuta, ca secaturile sa nu intre in casa noastra asa discret
pe"usa din dos"?
Doamne ajuta!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote