View Single Post
  #127  
Vechi 11.06.2009, 21:54:13
sherlock_holmes sherlock_holmes is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2008
Locație: commonwealth
Religia: Ortodox
Mesaje: 386
Implicit

draga Mirela,

Daca un sfint este "atacabil",tot de un sfint ar trebui sau de mai multi,in nici un caz de noi.

In Sfinti chiar a trait si vorbit Dumnezeu...pot sa-ti dau alte exemple de sfinti care au vorbit despre evrei in acelasi sens.

Dar chiar si Dumnezeul nostru,Iisus Hristos,spune despre ei:

„ Dacă ați ști pe Tatăl Meu, spune El, M-ați ști și pe Mine; dar nici pe Mine nu Mă știți, nici pe Tatăl Meu nu-L știți”

...atunci pe cine stiu ei ?...tot Dumnezeu ne spune :

....

[SIZE=2]40.[/SIZE][SIZE=2]Și nu voiți să veniți la Mine, ca să aveți viață! [/SIZE]
[SIZE=2]41.[/SIZE][SIZE=2]Slavă de la oameni nu primesc; [/SIZE]
[SIZE=2]42.[/SIZE][SIZE=2]Dar v-am cunoscut că n-aveți în voi dragostea lui Dumnezeu. [/SIZE]
[SIZE=2]43.[/SIZE][SIZE=2]Eu am venit în numele Tatălui Meu și voi nu Mă primiți; dacă va veni altul în numele său, pe acela îl veți primi. ( antihristul,nota mea )[/SIZE]
[SIZE=2]44.[/SIZE][SIZE=2]Cum puteți voi să credeți, când primiți slavă unii de la alții și slava care vine de la unicul Dumnezeu nu o căutați?[/SIZE]
[SIZE=2]45.[/SIZE][SIZE=2]Să nu socotiți că Eu vă voi învinui la Tatăl; cel ce vă învinuiește este Moise, în care voi ați nădăjduit.[/SIZE]
[SIZE=2]46.[/SIZE][SIZE=2]Că dacă ați fi crezut lui Moise, ați fi crezut și Mie, căci despre Mine a scris acela. [/SIZE]
[SIZE=2]47.[/SIZE][SIZE=2]Iar dacă celor scrise de el nu credeți, cum veți crede în cuvintele Mele? [/SIZE]

Sfânta Evanghelie după Ioan cap 5


A fi judecat nu este totuna cu a fi mintuit!

Caci poti sa fii judecat si sa cobori la "zu hause" nicidecum sa intri in Imparatia Cerurilor.

Ca si in viata reala,cei care ajung in procese,unii sint condamnati,altii achitati.
__________________
Singura dragoste adevarata este cea care încredinteaza aproapelui viata vesnica! Sfintul Iustin Popovici
Reply With Quote