View Single Post
  #2  
Vechi 25.10.2009, 18:23:00
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NicoletaN Vezi mesajul
Buna tuturor ,
Vin si eu aici cu o intrebare, ca nu stiu ce sa ma mai fac .. Acum 2 sapt am avut o cearta cu sotul meu, mai multe motive s-au adunat si din partea lui si din a mea, de discutat trebuia sa discutam dar s-a ajuns la o cearta mai urata.. Problema mea e ca el atunci s-a jurat de un anumit lucru si pentru el un juramant e batut in cuie si nu poate da inapoi . Acum regreta ca a spus cuvintele alea la suparare , dar nu stie ce sa faca sa-l anuleze sau sa nu mai aiba valoare . Dragoste inca mai este in casnicia noastre, dar mi se rupe sufletul ca atatia ani se duc de rapa din cauza unor vorbe . Ce as putea sa fac ? Sa dezleg cumva juramantul acela..
Va rog mult dati`mi un sfat ..
Va multumesc!
Sa va ajute Dumnezeu! Mergeti impreuna la preot, la spovedanie. exista rugaciuni speciale pentru dezlegarea juramintelor. Chiar in molitva de la spovedanie exista o dezlegare pentru asa ceva. Roaga-te sa il lumineze Dumnezeu pe sotul tau, sa mearga la biserica, sa se spovedeasca si sa primeasca sfatul preotului!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote