Subiect: Radio religios
View Single Post
  #13  
Vechi 22.06.2007, 18:27:50
misionarul misionarul is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.05.2007
Mesaje: 46
Implicit

ai grija ce crezi,e posibil sa crezi gresit in legatura cu binecuvantarea.
Tragi concluzii cam pripite domnule krabu,im biserica ortodoxa episcopii nu sunt infailibili din cate stiu eu,pot si ei gresi cu atat mai mult inferiorii sai.IPs Daniel poate are alt scop prin radio Trinitas,probabil l-a realizat pt apropierea celor care nu au nimic de a face sau prea putin cu credinta,pt cei mai caldicei,si sincer e un lucru cat de cat bunisor,insa sunt multi care voiesc ceva mai mult pt sufletele lor.
Trinitasul isi are meritul misionar in felul lui,insa mi se pare un pic gresit a fi numit un radio ortodox ci mai degraba un radio cu imfluiente religioase,deoarece printre lucrurile laice,emisiuni si melodiile lui julio Iglesias se propaga si credinta intro oarecare masura.
Eu cum am mai spus nu am nimic cu ips Daniel,il respect si ii dau cinstea cuvenita pt lucrurile bune pe care le face si nu in ultimul rand ma rog pt indreptarea lucrurilor nu pre bune pe care de altfel le face.
Nu un post anti ci o completare a postului mentionat iar prin asta nu stirbesc cu nimic ortodoxia si nici firea mea de ortodox.
Imi pare rau ca m-ai inteles gresit.
Reply With Quote