View Single Post
  #9  
Vechi 10.01.2024, 20:14:10
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
@Iorest, De ce faci dumneata din Teodosie un idol? Oare nu crezi ca si noi suntem in stare sa vedem, sa auzim si sa pricepem ca sa ne facem o parere despre el?
Frățioare nu, după cum se vede presa dă cu rahat la maxim în Theodosie iar pe Bănescu îl umflă cu pompa fiindcă e utilizat.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Pe Teodosie il ridici in slavi si pe Banescu il defaimi, cu unul esti muma si cu altul ciuma.
ÎPS Teodosie e ierarh, lui îi suntem datori cu ascultarea dacă drept învață cuvântul adevărului, are putere de a lega și dezlega și va răspunde pt cum a păstorit turma.

Sile Bănescu e doar un bugetar de lux din banii Trinitas tv și ai Patriarhiei române, are nevoie să provoace disensiuni și dihonii ca să se vorbească despre el în presă, cu cât e mai ritos contra Theodosie, capătă mai multă vizibilitate.

Nu cred că Sile Bănescu e altceva decât un oportunist, l-am văzut live la Gojira pe youtube, se apucase să facă politică cu tentă anti-AUR că el a avertizat de pericolul populismului.
E treaba lui asta, cine ajunge la guvernare ?

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ai oare ceva interese idolesti pana acolo incat vrei sa iti urmam politicilor tale pro sau contra ecumenism? Un crestin-ortodox trebuie sa fie un om drept si sa nu faca exagerari ca sa ne luam pastori dupa interes sau dupa poftele si placerile inimii. Pastorii si slujitorii ne sunt dati de Dumnezeu asa dupa cum vrea El si nicidecum dupa cum ne-ar place noua sa ni-i luam.
Unde am fost eu pro ecumensim, chiar recent Sile Bănescu s-a contrat cu Theodosie care a zis că fumătorii, femeile la necurăție nu ar trebui să ia aghiasmă mare.

https://www.activenews.ro/opinii/Lim...aralele-186755

Sunt deja câteva articole pe activenews, mi-era mie scârbă să vin să mai postez, mi-e rușine de cum se face de râs unul care se crede mai mult decât e, doar pt că are preocupări livrești.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote