View Single Post
  #13  
Vechi 27.02.2022, 15:15:01
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Degeaba ai dragoste daca esti o hazna si te comporti ca un animal.

Dragostea e si curata nu e doar sa ajuti pe altii.

Daca ziua construiesti si noaptea arunci cu rahat in ce ai construit atunci la ce iti foloseste?

Nu esti doar un nebun care murdareste tot ce face ziua?

Becali mai mult face rau credintei decat sa o ajute pentru ca isi scuza animalismul si proasta crestere printr-o aparenta milostenie...

Ce fel de crestin e ala care spurca orice in jurul lui si pe oricine??? Ala e crestin?

Crestinismul nu e doar cat ai dat e cat de curat esti in minte.

Omul ala e un spurcat in toate directiile, sa avem pardon.
GPalama mi se pare ca il vorbesti exagerat de negativ. Vreau sa imi arati de cand a iesit din puscarie cand a vorbit asa cum descrii.
Era in urma cu vreo 15 ani luase un portar de prin Portugalia ,parca il chema Carlos. Nu era cine stie ce portar. A luat doua goluri in meciuri importante si Gigi nu l-a mai vrut la echipa. Nu mai stiu toate detaliile dar Carlos a venit dupa cateva luni din Portugalia ca sa ii mai dea nu stiu ce bani. Becali i-a retezat-o scurt ca sa aiba grija ca era o clauza ca daca nu ai rezultate sau rezultate slabe iti poate intrerupe automat contractul. Adica mi se pare foarte corect adica nu ne ducem cum fac unii la servici, CA SA FACA NIMIC, cu atat mai mult ca era intr-un loc unde se castiga foarte mult.
Mie mi se pare foarte corect sa existe catmai multi conducatori asa ca Becali, care sa se bage in viata unora care MERG LA LUCRU SA FACA NIMIC. Imi aduc aminte de un cunoscut care sa dus la o institutie a statului ,primarie, fisc nu mai stiu exact. Intra omul saluta, nimic. Sta cat sta nimic,incearca sa ii spuna ceva,dar parca in fata lui nu era un om care avea nevoie de ceva. Si incepe sa-i ia la 11 metri de nu se vad, cu greu au scapat ca sa nu ii reclame mai sus. Ma rog trebuie sa te tina muschii de asa ceva.
Sau meseriasi care lucra de mantuiala si dupa li se pare OK de ce au facut. "Ma decat sa faci de mantuiala NU MAI FA NIMIC."
Cum am spus la inceput, vreau sa imi arati cand a fost asa rau cum il descrii ,un filmuletz ceva din ultimii ani, mai ales de cand a iesit din puscarie, care cum am zis, cred ca la dus mai bine pe un fagas bun. Si cu asta ma conving si cum iti este ochiul, cum privesti lucrurile stii cum spune Biblia" dar dacă ochiul tău este rău,..."

Nu in ultimul rand pe om il recunosti dupa fapte:
Gigi Becali sare în ajutorul refugiaților din Ucraina
https://www.youtube.com/watch?v=zYJTX6tVR1Y
Le ia locuri in hotel la Galati ,sau ii cazeaza la Bucuresti sau Petrosani. Un om al faptelor si eu recunosc asa cum zice Biblia pe om dupa fapte.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote