View Single Post
  #234  
Vechi 02.09.2012, 20:31:01
Ivanacristescu Ivanacristescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 92
Implicit cununia in stil..

Citat:
În prealabil postat de Andrreea Vezi mesajul
Eu sunt ortodoxa de stil nou, iar prietenul meu de stil vechi. Tatal lui este preot si doreste oficierea cununiei pe stil vechi. Pentru a putea face acest lucru ar trebui sa mi se faca Mirungerea, fapt care nu mi se pare normal. Am discutat si cu duhovnicul meu si mi-a spus ca este o situatie delicata si ca trebuie sa ne gandim, insa nu pot gasi nici o solutie. El nu se poate casatori pe stilul nou, altfel l-ar renega parintii, considerand ca s-a lepadat de adevarata credinta si nu vreau acest lucru. Il iubesc foarte mult si nu vreau sa ne despartim din cauza religiei. Ma gandeam ca poate la Sfantul Munte ne-am putea casatori fara probleme, insa nu stiu nimic despre aceasta varianta. Ce ma sfatuiti?
Andrreea draga,au dara nu stii ca tu,ca femeie,n-ai cum pune piciorul tau in Sf Munte? Apoi,numai tu,in opinia mea,poti decide,ce faci cu viata ta.Duhovnicul iti poate da un sfat.Acela care crede el de cuviinta,dupa invatatura primita.Noi,pe aici,putem opina,Insa ,tu si viitorul tau MIRE,voi doi,dimpreuna, decideti ce e mai bine pentru amindoi,ca voi doi ,sa fiti unul..
Reply With Quote