View Single Post
  #108  
Vechi 12.05.2021, 16:36:59
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Si diavolul spune ca are dreptate, dar dreptatea lui.

Dar nu asculta de Dumnezeu cum nici tu nu asculti de Biserica.

S-ar putea sa fie rau de tine ca ma numesti vrajmas cat timp sunt in Biserica in armonie cu Biserica si cu Sfintii Parinti. In felul asta iti faci vrajmasa intreaga Biserica.

Ceea ce nu e grav ci deja esti in randul satanei.

Ce pot sa iti zic ce este inafara Bisericii intotdeauna va fi vrajmas Bisericii.
Dragul meu, nu eu te vrajmasec ci tu pe mine si pe cele 7Tr.Ap.Romanesti iar noi ortodocsii avem porunca de la Hristos-Cuvantul sa-i iubim si pe vrajmasi, pe apropiati si pe casnicii nostrii, iar tu esti un casnic al meu din BOR, un coleg de pe forum.

Daca ai discuta frumos si ai respecta ce scriu nu te-as numi vrajmas ci frate, dar din felul in care nu respecti nimic si lovesti la nesfarsit in cele 7Tr.Ap. ale Domnului Hristos si ma haitui pentru necredinta ta cu care te lauzi ca nu crezi in Teoria PacMan3D-nD facandu-ma in toate felurile pe toate firele de discutie atunci iata nu te pot numi decat vrajmas sau casnic vrajmas sau frate-vrajmas. Ce e mai grav e faptul ca nu mie imi esti vrajmas mai mult ci Domnului, deci tu aratandu-te vrajmas Domnului imi esti si mie vrajmas caci propagi minciuna si calomnia la adresa Lui si a mea fara sa te poti opri.

Cum ai vrea sa-ti spun altfel?

As vrea sa-ti spun frate ortodox, frate teolog din BOR, insa dupa modul in care te manifesti si dialoghezi nu dovedesti ca esti ortodox sau frate ci ca esti vrednic de judecata soborului si de focul gheenei caci ma numesti mereu si prost si nebun si eretic si sectant si satanist si diavol si altele foarte rele...

Cand vei reveni la urmarea ortodoxiei si la comportamentul pe care-l preda si-l promoveaza BOR dand exemplu sfintii si mucenicii atunci am sa te numesc frate, pana atunci te rabd si te iubesc dupa porunca Domnului numindu-te vrajmas iar daca dovedesti ca respecti ortodoxia crestina romaneasca, asa ca un fiu al ortodoxiei romanesti ce nu loveste in cele 7Tr.Ap. Romanesti am sa te numesc frate crestin-ortodox.

Nu uita ca tu m-ai exlcus si m-ai alungat la fiecare postare!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.05.2021 at 16:39:11.
Reply With Quote