View Single Post
  #110  
Vechi 12.05.2021, 16:49:05
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cu gura ta te-ai numit vrajmas al Bisericii.

Nu eu te-am numit asa.

Ca daca sfintii si teologia si noi care sustinem Biserica suntem vrajmasii tai ti-ai facut Biserica vrajmasa.

Mare mare pacat faci cu asta. Asta este lepadare de Dumnezeu.
Domnule, nu ti-am explicat?
Dumneata ai facut si faci cele 7Tr.Ap.Romanesti ca find trompete sectare, dumneata ma faci pe toate firele de discutie, prost, nebun, sectant, eretic, diavol si ma excluzi din BOR deci nu ti-e clar ca dumneata ma vrajmasesti?

Daca te fac pe tine vrajmas nu insemana ca fac pe BOR vrajmas ci pe tine in punctele in care esti vrajmas Domnului si te comporti urat fata de mine.

In faptul ca esti crestin ortodox nu te fac vrajmas!

Nu poti sa-ti inchipui ca ai semnul satanic pe frunte sau pe mana dreapta si ca poti sa-ti permiti orice la adresa Domnului si a mea si crezi ca daca te numesc vrajmas defapt numesc ortodoxia ca vrajmase. Pai nu ortodoxia e vrajmase cu Domnul Hristos-Cuvantul sau cu mine ci dumneata care te dai ortodox desi nu respecti nimic din ce ai invatat.

Deci tu te-ai facut vrajmasul meu si al tau caci esti vrajmas celor 7Tr.Ap.Romanesti si cazi mereu din comportamentul ortodox cuvincios predat in BOR.

Daca te numesc asa inseamna ca respect Adevarul si nu ca ma lepad de BOR sau ca-ti fac vreun rau. Te iubesc si te rabd in continuare dupa porunca Domnului de a iubi inclusiv pe vrajmasi!

Nu BOR a facut si face faptele tale ca sa-mi fie vrajmas ci dumneata!

Deci nu amesteca lucrurile! (Dai in mine dai in tine dai in fabrici si uzine, in tarani si in tractoare, dai in clasa muncitoare... nu merge cu semnul comunist pe frunte si pe mana dreapta inchipuindu-ti ca-ti poti permite sa faci orice rau ca nu se pune. Faci rau asta inseamna ca tu faci acel rau si nu BOR sau altcineva!)

Esti vrajmas caci nu vrei sa crezi nici in Cele 7Tr.Ap. si nici in Teoria PacMan3D-nD si nici in BOR daca te comporti pe dos fata de cum propovaduieste biserica.

Si eu sunt vrajmas cu o parte din ceea ce crezi dumneata: teoria globalailor, ca zici mereu ca cele 7 Tr.Ap. sunt niste trompete sectare, dar si cu felul in care dialoghezi si te comporti destul de nepasatori si neortodox, necuvincios, necuvios... fara pic de respect fata de cel cu care dialoghezi.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.05.2021 at 16:55:25.
Reply With Quote