View Single Post
  #25  
Vechi 06.08.2009, 10:07:56
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit pt. cristiboss

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Exact, dragă Zaharia, pentru că dacă ne-ar interesa viața bisericii și numai nevoia mântuirii noastre, nu am mai pune la zid femeia , întorcând pe toate fețele, aspectul vestimentar al acestia. Neavând trăire suficientă în Hristos, dăm naștere unei discuții interminabile asupra acestui subiec. Femeia nu trebuie . . . , femeia trebuie. . ., femeia nu are voie. . . , femeia ar trebui . . . , femeia. . . , dar oare cui îi este teamă mai mult ? Bărbatului ce se smintește ! ! ! De ce se smintește bărbatul ? Din cauza prea marii slăbiciuni a lui și minții împrăștiate spre cele exterioare, estetice, pur materiale. Să privim cu obiectivitate și discernământ problema !
Dupa parerea mea ,domnule cristii, exagerarile dvs. au fost amendate prompt mai mereu. Asa ,iata,se intimpla si acum,cu parerea fratelui de mai sus. Desigur, fiecare putem gindi sau ,,promova" orice aiureala,ce nu suporta topicul,numai ca nu orice promovom este si parere sau atitudine in spiritul canoanelor BOR.Stiti multe,puteti specula multe dar despre canoane nu prea ati auzit .Asa va comportati dvs.Nu mai vorbesc de spiritul de fronda. Sa stiti ca lecturarea sf. canoane nu este pierdere de vreme ci folos duhovnicesc.De f. multa vreme sunt online. Mamei dvs,sotiei, ficei,cunoscutelor ,puteti sa le spuneti ca nu ,,trebuie" sau ca nu sunt,,obligate"sa aibe un port conform canoanelor daca sunt de alta religie dar daca sunt ortodoxe le veti ajuta mult amintindu-le saptaminal ca la baza vietuirii in BOR sunt sf. canoane.
Nu viata bisericii duce lipsa de modernism si avangarda... iar despre existenta ispititorului va trebui sa aflati cit de curind. Ambele sunt spre multul dvs. folos.
Cu tot menajamentul si cu toata dragostea frateasca nu s-a putut sa nu va informez despre cele de mai sus. Dar ,pasrerea mea este,sa ramineti pe forum ...veti afla lucruri interesante.

Last edited by zaharia_2009; 06.08.2009 at 10:13:14.
Reply With Quote