View Single Post
  #30  
Vechi 26.05.2015, 23:12:25
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de A_M Vezi mesajul
Sunt multi care dau sfaturi asa, sa se afle in treaba.
De ce va grabiti sa judecati, sa va dati cu parerea aiurea.
O inteleg perfect prin ce trece, ma confrunt si eu cu aceeasi stare "de mijloc", in care nu-ti gasesti locul, in care nu stii ce sa faci cu viata ta, in care nu te simti implinit si multumit pentru ca nu ai pe cineva alaturi.
Am facut tot ce am simtit ca pot face (pelerinaje, rugaciuni, acatiste, sfaturi de la duhovnici). Toti mi-au spus ca va fi bine, insa sufletul meu tot trist si singur ramanea.
.
Trebuie sa facem distinctie intre cei care isi cauta un sot si cei care fac un idol din asta
Rugaciunea pentru gasirea unui sot este buna si recomandata de biserica.
Dar daca aceasta dorinta puternica ajunge sa ne transforme in niste mici frustrati ,tristi si judecatori acri ,mai bine sa ne luam fericirea in propriile maini
Orice facem trebuie facut cu bucurie
Daca Dumnezeu a ales sa fiu singur ,a ales-o spre fericirea mea
Iar daca El imi da pe neasteptate un sot imi da spre implinirea mea
Toate vin de la Domnul,si orice pas in afara acestuia , este doar ratacire si tristete pur omeneasca
Nici macar o secunda ,gandul nu trebuie sa colinde in afara lui Dumnezeu , ca nu mi-a dat ce am cerut . Inseamna ca,daca ai fi primit un sot ,ai fi fost o sotie amara si nemultumita asa cum esti fata de Dumnezeul tau ,asa ca singuratatea iti e folositoare
Lucrurile lui Dumnezeu sunt greu de judecat de oameni , trebuie doar sa cautam peste tot intelepciunea si slava Lui
Reply With Quote