View Single Post
  #16  
Vechi 16.06.2016, 20:15:33
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Chiar ca nu esti bine..
Da' intr-un fel, ai putea fi mascota forumului, destul de reprezantiva la o adica..
Citat:
Răspuns
((((((((((((Ce ai omule, ce ți-am făcut de mă tot ocărăști?
Ce mascotă? Ce e în mintea ta? Ce insinuezi?
Nu pricep ce poți tu să înțelegi din ce scriu eu...

Ești pe dos la înțelegere... și spui că eu nu sunt bine.
Cum vine asta să-mi tot dai astfel de mesaje aiuristice ca o vedetă rea ce ''păzește''?
Ce vrei tu de la mine de mă tot iei la mișto cu tot felul de răutăți de parcă eu am scris lucruri rele. Răul îl scrii tu.
Dă-ți ție diagnostice nu mie! Scrieți ție astfel de mesaje nesimțite și rele!

E plin iadul de răutate... tu de ce te delași în astfel de ironii? Vrei să ajungi în iad?

Cu ce te-am deranjat? Spune dacă ai curaj, cu ce crezi că am greșit în text față de tine sau față de altcineva dar nu insinua mereu tot felul de prostii absurde! Deci cu ce ți-am greșit?

Am răspuns altuia, care are inimă, nu ție, așa că dacă ai ceva de zis spune, dar nu mai fă atacuri la persoană cu insinuări de parcă cine știe ce aș fi scris!

Ce am scris? Și ce ai înțeles tu din ce am scris? Nu crezi că la tine este o problemă dacă după ce citești dai apoi astfel de mesaje scurte și rele?

''Pomul rău nu poate face roade bune tot așa cum pomul bun nu poate face roade rele!''
Dacă făci răul atunci răul își va face casă din tine și tu vei fi rob răului! Ești liber să faci ce vrei. Alege BINELE!

Deci te rog să încetezi cu ''compătimelile și sfaturile tale'' ispititoare și păgîne!
Nu te mai distra de alții căci ''tu ești acela!''... tu ești eroul fabulei și a bancului cu proști de care te distrezi împreună cu statna crezînd că te distrezi de mine.

Aici e vorba de un pui de cintezoi care sărmanul a murit și nu de unul de neăpîrcă sau de viperă care mișună pe forum și ''pune oamenii la punct''... așa că revizuiește-ți caracterul și comportamentul bolnav... deși nu cred că sunt primul care îți cere asta!

Dacă nu te cumințești o s-o pățești! Poți fi sigur de asta! Și nu de la mine! Așa cum îmi faci mie o să-ți faci ție mai devreme sau mai tîrziu pentru că răului pe care-l slujești nu-i va fi milă nici de tine și nici de Dumnezeu!

Știu de unde ți se trage... deci nu cred că e vina ta!.. tu doar faci pe plac... pe placul ipocriților crezîndu-te mare!
A fi mare înseamnă a fi bun și milos! De ce nu vrei să fii și tu așa?))))))))))
Revenind la subiect, e vorba de iubire, ea este singura care poate salva orice pui... dar nu iubirea de sine însuți... ci o iubire așa de mare cum are Domnul nostru Iisus Hristos. Să fim ca El și nu ca cel rău!

Last edited by Trimisul; 16.06.2016 at 20:51:48.
Reply With Quote