View Single Post
Vechi 08.06.2010, 14:34:22
mrsadic mrsadic is offline
Junior Member

Data înregistrării: 22.05.2010
Locație: ROMANIA
Smile

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
inceput in forta ...de genu :"io, superman am sosit ! e timpu sa lasati prostiile si sa ma ascultati !"

multe lucruri nu-ti spun unii profi(inclusiv cat "costa" un examen) ,dar unele le "deduci" ,desi nu ti le-au predat la curs , indirect afli ce parere au unii profi despre credinta si Dumnezeu ,laudand sau promovand ideile opuse lui Dumnezeu...cu autoritatea lor care nu e universala ,ci cuprinde doar o zona a materiei predate de ei...dar aura de profesor se "raspandeste" si asupra unor lucruri care nu au legatura cu autoritatea lor profesionala.

1.ce legatura este intre un mamut extrem de bine conservat si o frauda grosolana(Lucy)? parca spuneai mai sus de mine ca sunt spalat pe creier? sigur era vorba de mine?

2.ce legatura are frauda grosolana a lui Lucy cu "dezamagirile" mele ? daca sunt mai dezamagit sau mai putin dezamagit transforma frauda in lucru corect?

3.tu consideri ca ,o maimuta de acum miliarde de ani a evoluat pierzandu-si blana si a devenit om ? nu crezi ca e involutie sa-ti pierzi blana(mijloc propriu) ca sa cauti alte mijloace straine(pentru care trebuie sa depui efort sa le procuri) ca sa te protejezi ?TARE!
=>ce legatura are frauda lui Lucy cu faptul ca eu nu am "blana" ?

care e legatura intre frauda Lucy si preotii cu masini de mii de euro? ca n-am inteles ? sa inteleg ca daca un preot are o masina de nu's cate zeci de mii de euro inseamna ca frauda lui Lucy se transforma in proba adevarata ? nu reusesti sa te concentrezi deloc, asa-i?

nu faci diderenta intre credibil si dezirabil ; credibil inseamna plauzibil nu ce iti convine tie sa crezi ca ar fi adevarat.

=>pentru un om rational ,evolutionismul e dezirabil ,dar din pacate nu e plauzibil ...pentru ca nu are nici o proba care sa-l sustina ...
1.nu sunt eu cel spalat pe creier..da-mi si mie o sursa valida unde e prezentata frauda...valida inseamna un articol dintr-o revista stiintifica cotata la nivel international unde demonstreaza ca lucy e o poveste de adormit copiii

2.nu avea legatura...erau "..." intre idei, ceea ce inseamna trecerea de la una la alta

3.nu colegu, nu e involutie..renuntarea la blana a fost ceva necesar..sunt mai multe teorii in ceea ce priveste aceasta.cateva dintre acestea:1.caracter neotenic, evoluat pana la capat(mai sunt cateva la om);2.evoluand intr-o specie care avea camin fix(pentru ca s-a ajuns la formarea de perechi fixe pentru a se evita conflictele dintr masculi si deci a caminului), pierderea blanii a fost necesar, pentru a scapa de paraziti, care era o problema; 3.prin pierderea blanii se evita inbolnavirea din cauza mizeriei(uite-te la vulturi plesuvi care au gatul gol pentru a nu se imbolnavi de la cadavre); 4.o data cu descoperirea focului, nu mai era necesara blana; 5. semnalizare sexuala si specifica (mai sensibila la pipait etc); 6. teoria acvatica..sunt multe argumente in favoarea acesteia..toate aceste teorii nu se contrazic, ci pot fi privite ca mai multe motive pentru renuntarea la blana

SI APROPO CINE A ZIS CA ERAU MAIMUTE ACUM "MILIARDE DE ANI"???? :)) Pe care planeta ??? .. chiar e timpu sa lasi prostiile....ti-am mai zis io cu documentarele alea...

N-am zis ca e vreo legatura intre lucy si banii preotilor colegu...nu stiu cum citesti tu dar nu ai metoda cea mai buna...ma refeream la partea cu dorinta de inavutire...alea sunt cazuri izolate care nu reprezinta majoritatea...deci nu are rost sa aducem in discutie...

Last edited by mrsadic; 08.06.2010 at 14:38:46.
Reply With Quote