View Single Post
  #6  
Vechi 06.03.2012, 23:58:27
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Situatia este grava si poate deveni si mai grava desi exista si multe posibilitati de a controla boala sau de a o vindeca (numai Dumnezeu face aceasta !)
Eu vorbesc doar in nume propriu : raspund cu dragoste la rugaciunile organizate si individuale , mai ales pt. copii.
Deci sunt cu totul si cu totul de acord sa particip, daca se va organiza si va demara, un nou ciclu de 40 de zile de rugaciune pt. ajutorarea Dianei .

NB: asa cum a aratat di Glykys , daca sunt doritori , bine ar fi sa se anunte si sa nu pierdem timp fara rost .
Multumesc pentru promptitudine.
Deci sunteti de acord cu paraclisul Maicii Domnului + o catisma + pomenire la Liturghie 40 de zile Diana + pomenire la Sfantul Maslu?

Desi sunteti al treilea pe lista, va convine data de 7 martie? (am vazut ca se obisnuieste ca primul care incepe Psaltirea sa fie barbat, daca nu chiar preot, imi cer iertare fata de doamnele Silvia 55 si Adriana Cluj care au raspuns mai repede).

Si atunci ar fi:

7 martie - Zaharia 2009 - paraclisul Maicii Domnului + catisma 1
8 martie - Adriana Cluj - paraclisul Maicii Domnului + catisma 2
9 martie - Silvia 55 - paraclisul Maicii Domnului + catisma 3
10 martie - glykys - paraclisul Maicii Domnului + catisma 4

Plus pomenirea la 40 de Liturghii intr-o manastire care se face zilnic Sfanta Liturghie plus pomenirea la maslu.
Daca sunteti de acord cu lista, spuneti, va rog. Si daca aveti alte propuneri si daca mai sunt si alti doritori...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote