View Single Post
  #104  
Vechi 23.09.2015, 17:46:55
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ratacitorul Vezi mesajul
Cand dupa 2 zile de intilniri una propune in public :daca te insori cu mine tata iti asigura hirotonia,si parohie,si bani de nunta si casa din...cutare loc,etc nu crezi ca e fara sens sa continuie?!Am fost curios si discret m-am apropiat mai tarziu de parintele tata al ei si dupa un timp am discutat sincer cu fata si familia ei.E o fata buna,credincioasa cu o facultate de informatica,bine crescuta,politicoasa,cred ca si fata mare,.Are insa un defect:considera totul in viata un troc!Nu intelege sensul corect de iubire.Ea zice sincer asa:ofer credinta mea,fecioria mea ,fidelitatea mea si tot ce am pt un viitor preot,care sa nu ma triseze sa nu ma brutalizeze si sa nu paraseasca parohia tatei.E singura la parint!
Nu vad nimic din ce i s-ar putea considera o vina capitala ba chiar destule calitati pe langa care ar mai fi loc si de altele, sub indrumarea potrivita.
Care cel mai probabil nu o va gasi la acest baiat.

Citat:
Iar acel tanar nu cred ca ar putea schimba o fata,pt ca nu cred ca a indraznit macar sa incercce sa sarute o fata.
Ce legatura are schimbatul cu sarutatul?

Evident, daca a respins-o doar pentru atat lucru, nici el nu intelege prea mult natura umana si nici conceptul de schimbare.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 23.09.2015 at 17:49:12.
Reply With Quote