View Single Post
  #80  
Vechi 19.06.2021, 14:36:41
Florina Adriana Florina Adriana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2020
Mesaje: 1
Implicit Iti multumesc,Sf.Nectarie !

As dori sa fac si eu cunoscuta minunea infaptuita de Sf.Nectarie pentru noi.Totul a inceput cand i-am facut niste analize de rutina baietelului meu care atunci avea 7 luni.I-au iesit niste valori crescute care se pare ca indicau o boala foarte grava.Vreau sa precizez ca eu m-am rugat la Sf.Nectarie si pt a putea avea un copil iar el m-a ajutat si aici.Cand am vazut analizele am inceput cu disperare sa merg la Moastele lui Sf.Nectarie si sa ma rog pt ajutorul lui si al lui Dumnezeu.Am cumparat si acatistul Sf.Nectarie pe care l-am citit in fiecare zi,doar asa reuseam sa ma linistesc si sa cred intr-o minune.Am lasat timpul sa treaca pana sa-i refacem analizele copilului,aproximativ un an.Dupa ce am refacut analizele ele au iesit mult mai bune,valorile scazand foarte mult.Eu cred ca Sf.Necatarie cu credinta lui in Dumnezeu si cu ruga lui pt copilul meu a facut lucrul acesta posibil si ii multumesc din tot sufletul.Si acum citesc aproape in fiecare zi acatistul Lui,fiindca asa i-am promis si ma rog in continuare la Dumnezeu si la Sf.Nectarie sa-l tina sanatos pe copilul meu in continuare. Amin!
Reply With Quote