Subiect: ce parere aveti
View Single Post
  #7  
Vechi 05.10.2010, 07:47:46
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ce parere poti avea despre un om pe care:
- nu-l cunosti (pentru ca intiatorul topicului ne invita la "dat cu parerea" dar nu ne spune macar NUMELE)
- nu stii unde locuieste
-nu stii cum locuieste
-nu stii de ce a ales sa locuiasca acolo

Acum sa punem in balanta cate nu stim si cate stim. Facem o medie..Oare ce scor avem?!?..

Dragilor,
nu mai deschideti topice aiurea. Ganditi cel putin rational daca duhovniceste nu putem. Apoi, daca tu cel care ai pus intrebarea esti indoit inainte de a merge la acest om (sau preot ce o fi) de ce mai mergi? De ce iti cheltui timpul si banii pentru o cauza in care NU crezi ..ci doar ai auzit? ce speri?

Eu una stiu ca merg sa caut ceva daca CRED in acel "ceva". Daca nu..nici macar nu-i dau atentie.. Sa merg asa la.."ghici"? ce astepti sa gasesti? Ce vrei tu de acolo"
Puneti intrebarile acestea, raspundeti sincer apoi mai gandeste-te odata, vrei sau nu sa mergi? Si daca ai ales sa mergi, atunci asuma-ti responsabilitatea faptei...pentru a nu spune la intoarcere:
Tu mi-ai spus sa merg ca e bine..si iata ce am gasit acolo...
Nu asa, se merge spre Hristos. Ci cu barbatie si asumarea corecta a faptelor tale!

Daca eu iti spun ca e bine, tu ma crezi? Daca sunt si eu un inselat si te indemn spre un lucru rau? Te-ai gandit la asta?
Mai, fiti mai "ostasi" si folositi ce va dat Domnul. MINTEA!!
Reply With Quote