View Single Post
  #91  
Vechi 25.06.2020, 01:20:26
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
eu nu stiu nimica despre vreo brosura ,eu am gasit acest link la care au contribuit mai multe persoane.
Apoi am mai gasit unul ,dat dati si pe anumite titluri de pe lateral [ex.patriarhia].
https://sfintiinugresesc.wordpress.com/category/888/
Nu știu cum i-o zice, broșură, scrieri, a fost acu ceva ani o conferință a părintelui Necula prin Suceava, iar la un moment dat a venit o întrebare din sală despre pr. Boca, iar pr. Necula a răspuns ceva tăios cu referire la pr. Anitulesei ca și cum și el ar fi avut o contribuție la textele care contestă sfințenia părintelui Arsenie.

Părintele Gheorghe era unul dintre puținii care mai aveau curaj să vb, sper să rămână pe mai departe chiar dacă nu vor mai fi pe net conferințele lui.

La un moment dat nu vor mai fi predici tari pe net, că deh pericolul de caterisire, ce conferințe se făceau prin anii 2000 când se putea vb liber pt că patriarhul Teoctist era mai îngăduitor și ce se face acum, asculți câteva ore ca să mai extragi o învățătură două, în rest spoială cu sclipici și răspunsuri care să taie întrebarea din fașă.

Până și pe părintele Amfilohie Brânză am văzut că l-au mutat anul trecut de la măn. Diaconești, deși și datorită lui mănăstirea a ajuns să se dezvolte.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote