View Single Post
  #19  
Vechi 10.01.2013, 16:25:13
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de maria-15 Vezi mesajul
nu vreau sa par rautacioasa,dar,din ce am citit pana acum, cred ca ar fi mai potrivit titlul de 'Pagini din istoria comunismului romanesc'.

tot respectul fata de martirii din aceasta perioada(fie ca au suferit sau nu in temnite),dar istoria nu a insemnat doar comunism(unde mai pui ca e plin forumul de el?).mi-ar placea sa citesc si altceva,despre Sfintii Brancoveni,Stefan cel Mare si Sfant,Vlad Tepes (intotdeauna m-au fascinat legendele care-l inconjoara) si altii care aduc mandrie neamului romanesc.

nu inteleg de ce se scoate in evidenta doar ce a fost rau in istoria Romaniei,adica sunt multe personalitati cu care ne putem mandri.
iertare,nu vreau sa supar pe nimeni!

Doamne ajuta!
Nu. Am pus titlul cu un scop, evident. Insa, postez si eu cand am timp. Si am inceput cu comunismul ptr. ca in decembrie ne aducem aminte de acea perioada, de "revolutie" etc. Comunismul a fost cu bune si cu rele si nu este singura perioada rea din istoria Romaniei. Secularizarea lui Cuza de ex. Bune sau rele sa le luam asa cum au fost, dar sa nu le scoatem din istorie. :)

Oricum, subiectul comunism l-am incheiat. :)) Doar am trecut de la comunism la inventatori. Am materiale diverse(inclusiv despre voievozii nostrii drepti si perioada de inflorire ortodoxa+nabadaiile date de turci), dar nu pot sta 24/7 sa scriu aici.

Last edited by Laura19; 10.01.2013 at 16:30:06.
Reply With Quote