View Single Post
  #3  
Vechi 08.05.2009, 00:33:39
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si, frate Mihail, zi-mi sincer acum: cata libertate este in Romania acum? Cate biruri iti impune scumpul stat roman sa-i platesti ca sa ajungi in sapa de lemn? Ma refer la ultimele gaselnite ale guvernantilor, impunerea documentelor cu cipuri electronice si impunerea impozitului forfetar pe veniturile totale ale firmelor in conditiile actualei crize si economice si financiare. Stiind ca iti rapesc:
1. libertatea de miscare prin supraveghere electronica;
2. libertatea economica prin impunerea de biruri necuvenite pe care normal ca la un moment nu mai ai cum le plati;

ajungi sa-ti pierzi si libertatea ta personala? Adica, cum-necum in RO este o dictatura mascata. Iar pe cei din fruntea BOR ii doare undeva de aceste nedreptati [in special chestiunea cu documentele cu cipuri], ba mai mult unul din ei, declarand ca el personal ar trebui sa dea exemplu si sa-si ia pasaport cu cip biometric [e vorba, "biensur" de apostatul Costica Stoica, purtator de cuvant al Patriarhiei]. Ori asta nu inseamna erezie din partea BOR? A tacea si aproba tacit aceste idiotenii de documente pe care masoneria mondiala vrea sa le impuna peste tot, oare nu inseamna apostazie, oare nu inseamna ca numele BOR o fi chiar "desfranata apocaliptica"?
Mai ales, daca-i spun lui taica-meu, el zice ca-i vorba doar de politica bisericeasca si nu-i cazul sa abandoneze BOR.
Atunci, fratilor, oare aceasta politica bisericeasca eretica nu ne afecteaza pe noi toti si mantuoirea noastra personala? Din cauza unora ca Nicolae Corneanu, Sofronie Drincec & intreaga companie de la varful BOR, eretici din cap pana-n picioare, sa ajung sa-mi pierd mantuirea sufletului? Multumesc, dar asta chiar nu doresc. De aceea am lasat BOR in apostazia ei sa faca ce-o vrea si dupa cum o povatuieste stapanul ei actual, tatal-minciunii-diavolul si am ajuns cum-necum in BOSV, care macar nu se ambaleaza in tot soiul de aventuri masonice precum cazuta BOR.
Reply With Quote