View Single Post
  #1  
Vechi 23.04.2021, 19:10:24
alexlucian alexlucian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.02.2014
Mesaje: 20
Implicit 2 Impartasanii cu aceeasi Spovedanie

Marti pe 13 aprilie m-am spovedit. Si mi-a spus parintele ca pot sa ma impartasesc de doua ori. Am zis ca vin in saptamana respectiva, sambata(am si fost). Si el a zis sa mai vin si duminica de Florii, sa mai iau o data Impartasanie, cu aceeasi spovedanie, daca nu fac pacate.
Mi-am pus in gand sa ajung.
Insa am un tata betiv si inca locuiesc la parinti. Betiv de cariera, de vreo 20 de ani.
Si astazi tot cerea vin. Luasem niste vin pt Paste si l-am ascuns pe balcon. L=a vazut si astazi a tot racnit sa ii dau vin. Mi-am pierdut cumpatul si l-am trantit jos. Nu l-am batut ca oricum e rablagit, si i-am turnat o sticla de vin in cap.
De obicei imi pastrez cumpatul ca oricum n-am cu cine vorbi, asa ca il las sa vorbeasca sau ii dau sa bea, desi uneori cade din picioare si isi mai rupe si oasele. Insa in perioada asta am si licenta si sunt mai incordat. Si imi pierd rabdarea mai repede.

Deci, pot sa mai merg duminica la o a doua Impartasanie?
(Oricum , eu sunt multumit ca m-a invrednicit Dumnezeu sa tin tot postul si sa ma impartasesc o data. Deci restul ar fi bonus. Si oricum am in gand sa mai merg dupa ce trec sarbatorile sa ma spovedesc iarasi, pt ca am nevoie de ajutor, fiindca ma simt cam blocat la licenta)
Reply With Quote