View Single Post
  #61  
Vechi 30.06.2021, 18:50:22
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu poti sa te bati si cu capul de perete cat vrei si sa zici ca esti in BOR ca nu esti.

BOR a zis ca nu esti. In 1993.

Adica tu marturisesti altceva.

Iti dau 10 adrese de episcopii daca vrei sa obtii condamnari de la 10 episcopi.
In 1993 eram in armata la Campina. Cum deci sa-mi zica BOR ca nu sunt in Biserica?

Da, marturisesc ca sinodul s-a pripit cand i-a osandit in 1993. Mi-am dat seama de asta mult mai tarziu. Dupa anul 2000. Prin 1993 nu stiam de Cele 7 Tr.Ap. Mai inainte, prin 1990-1992 mergeam pe la Catedrala si-l ascultam pe Irineu Bistriteanu si pe Episcopul Hrineanu, erau plini de Har si de Duh Sfant. Nu s-a ridicat Anania la nivelul lor chiar daca Teoctist, pentru ca l-a intemnitat pe Irineu l-a ridicat la rang de mitropolit.

Deci nu m-a dat nimeni afara. Am fost si la slujbele tinute de Anania. Nu l-am urat daca am aflat ca nici el nu a crezut si nici pe Irineu daca s-a supus si a lepadat marturisirea.

Episcopii care nu vor sa creada in Hristos-Cuvantul sunt dintre cei pripiti!

Nimeni nu e dator sa asculte de ei in problema asta!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote