Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #106  
Vechi 07.08.2021, 06:28:58
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Dvs lucrati in vreun fel in aceasta lume si sunteti remunerat financiar?
Daca da... atunci slujiti lui mamona, pentru ca daca Dumnezeu ar fi cu dvs atunci ar face posibila calea Lui in care supranaturalul firii Lui ar facilita supravietuirea dvs fara a va supune in vreun fel legii omenirii...
Da.

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Domnu' Demetrius am o singura intrebare pentru dvs, atat.
Ce ati prefera sa fiti sclav in evul mediu sau sa faceti o amarata de intepatura cu secretii microbiene?
Cuvintele pe care le folosesti in intrebarea pe care o pui demonstreaza ca nu intelegi gravitatea situatiei sugerand ca raspunsul este la mintea cocosului.

Vaccinul nu e de o amarata de intepatura, ci este o alegere pe care o face fiecare dintre noi: ori Hristos, ori lumea(mamona). Cei mai multi sunt pacaliti si se tem(ai dreptate) de covid si nu inteleg ce aleg chiar daca vaccinul nu-i protejeaza si-si dovedeste inutilitatea.

32. Iată vine ceasul, și a și venit, ca să vă risipiți fiecare la ale sale și pe Mine să Mă lăsați singur. Dar nu sunt singur, pentru că Tatăl este cu Mine.
33. Acestea vi le-am grăit, ca întru Mine pace să aveți. În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea.(In16,32-33)
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote