View Single Post
  #13  
Vechi 30.09.2012, 16:03:50
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Ivanacristescu Vezi mesajul
Dragos P,poate o fi avind si alte probleme.Dar,poate ca,aceasta este UNA dintre ele.Ce vezi rau in asta?
Dragos P te ridiculiza! Asta e o tehnica folosita in discutiile pe forumuri pentru a "potoli" revolutionarii! Ei muta discutia de la subiectul topicului la cel care a lansat topicul! De obicei, pe astfel de oameni, nu ii intereseaza discutia ci doar sa "puna la colt" pe cei care deschid astfel de subiecte!

Putini au si un alt scop: acela de a ataca persoana care ii ataca interesele (dar nu cred ca este cazul aici)!

Cand un om nu e in stare sau ii e mai dificil sa aduca contraargumente, ataca persoana! Un simplu joc psihologic! Daca erai istet, nu l-ai fi bagat in seama! Sau puteai sa io intorci printr-o ironie si mai acida la adresa persoanei lui... daca el ataca persoana ta, nu ceea ce spui, ataci si tu persoana lui... (pe urma sa-l naucesti cu intrebari bine puse)!

Zilele trecute am intrat pe acest forum si-mi dau seama ca aici nu este un loc al ratiunii ci un teren de manifestare al "armelor oratorice" dar in varianta scrisa!
Reply With Quote