View Single Post
  #18  
Vechi 13.05.2009, 10:56:22
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionela77 Vezi mesajul
Am o colega[...]Este ortodoxa si din cate stiu nu prea tine post din motive de sanatate si nici nu prea merge la biserica. Dar are dragoste... multa dragoste pentru aproape, revarsa peste toti dragoste si bunatate... Oare face parte din categoria mentionata de tine Andrei? Fiecare are motivatiile lui personale pentru care se duce mai rar sau mai des la biserica.[...]
Ortodox autentic care nu prea merge la biserica? Din care stiu biserica ii afuriseste pe cei care lipsesc 3-4 saptamani la rand de la Liturghie. Cu toata dragostea lor revarsata in jur... Oare ma insel?

Ma uit la cei din familia mea care merg rar la biserica pentru ca nu pot sa mai mearga des din cauza batranetelor sau a operatiilor suferite. N-am ce sa le fac...

Exista conceptia tinerilor c-or sa mearga la slujbe cand vor iesi la pensie. Se pare ca atunci e prea tarziu pentru a mai putea sta in capul oaselor sau in picioare pret de cateva ore.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote