View Single Post
  #540  
Vechi 15.10.2021, 21:26:12
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Esti un informator BOR, cât formator al opiniei publice. Probabil plătit, ca să vezi domnu' Serafim cu cine aveai dialog:)). Lasă vrăjeala că este evident. Imi este silă că am vorbit cu o asemenea scursură. Tata mi-a zis, dar nu am vrut să cred.

Trăim într-o lume în care totul este fals; Woke the Fuck Up:
*https://youtu.be/CzLsKm3sYO0
Iar reactii infantile "la cald".

In fapt reportajul ala nu zice mai nimic... asta daca te duce putin capul.

Iar raspunsul patriarhiei este unul monumental de responsabil si defrumos.

Exact cum zice Iorest.

Mai degraba sunt acuzati aia de la Report de trafic de influenta, tentativa de inselaciune.

Draga Nietzche, poti sa pui cu degetul ce e gresit acolo?

Vezi ca iar iti iesi din pantalonii scurti de adolescent cu mucii la nas stersi de bodyguard...
Citat:
Imi este silă că am vorbit cu o asemenea scursură.

... spuse grav filosoful in pantaloni scurti, injurand printre dinti de toti ***, de ce se pricepea el, in timp ce asmutea propriul bodyguard prin multime pentru a sparge dinti si capete.

Draga Nietzche, pe un om il lasi sa vorbeasca sa vezi ce vocabular scoate, ce cuvinte scoate. Acolo te uiti si il masori. Si ii vezi impulsurile, firea.


Deci tu esti un 16 ani, imatur, cu spart de dinti in cap, cu putine linii de filosofie citite, care sari din banca si iti sare firea la cel mai mic cuvant. Cuvintele pe care le scoti arata o mentalitate, o fire, un mod de la proceda.. nu prea corect, nu intempestiv ci mahalagesc.

Tu esti odrasla de mahala (vezi apucaturile si vocabularul) care se ascunde sub un nume intelept.

O mahala ascunsa sub numele de Nietzche care crede ca daca foloseste un plural de politete lumea nu se prinde cat de prost e.

Esti un prost ascuns sub un limbaj aparent politicos.

Sa avem pardon dar prea tragi cate o flegma fiecaruia cand te apuca, vezi ca esti cu vantul in fata. Sau poate sufla de altii vantul mai tare catre tine. Sau altii au putere mai tare... In viata se poate intampla orice.

Putina masura si cumpatare, ca daca nu te invata taica-tu, te ajutam noi, putin cate putin pana devii crestin si cumpatat.

Last edited by gpalama; 16.10.2021 at 01:35:47.
Reply With Quote