View Single Post
  #92  
Vechi 21.01.2013, 18:57:07
Ana Tr.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
De data asta ii dau dreptate Sophiei.

A naste natural - sigur ca aceasta este calea corecta pe care ar trebui sa o aleaga multe mamici, acele f. multe care din frica si lipsa credintei apeleaza la cezariana.
Trebuie sa recunosc ca nu prea imi place atunci cand barbatii dau sfaturi sau chiar sunt convinsi in niste chestiuni pe care ei nu au cum sa le traiasca niciodata. De asemenea nu imi plac medicii care considera cezariana un moft. Sunt atatea cazuri de malpraxis, tocmai ei vorbesc? In fine mi-a placut ca cineva pe forum ii zicea unui barbat ca ei sunt atat de sensibili si exagerati daca numai se taie la un deget deja e mare tragedie. :D Pe de alta parte spunea cineva ca daca un barbat ar avea durerile menstruale ale unei femei, nu ar putea sa le suporte.
In legatura cu cine mi-a raspuns mie, Lore cred... sa nu uitam ca, ca urmare a unei nasteri naturale poate aparea depresia, care sa tina pana la 1 an. In definitiv sunt si singura, departe de mine casatoria, nu mai spun de copil. Pentru toate acestea trebuie neaparat un om normal, bun si protector.
Reply With Quote