View Single Post
  #8  
Vechi 08.12.2018, 00:16:23
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PocsanCatalin Vezi mesajul
Sunt cat se poate de ortodox, eu doar am luat acele pasaje din Biblie, de pe internet.In ziua de azi sunt atatea "biblii", incat nici nu stii care este cea "corecta".Am fost botezat in religia crestina ortodoxa, biserca unde am fost botezat este la nici 5 minute de mine.Totusi, am hoinarit prin multe "credinte", fiind confuz in ceea ce priveste adevarul, desi, intotdeauna am "stiut" adevarul, l-am ignorat, in fine, idee e ca acum mi s-a relevat adevarul pe de-a intregul, adica nu mai exista dubii, mi s-au deschis ochii si urechile, insa, nu pot sa pricep ce e cu acest numar 9... singura concluzie la care am ajuns este ca are legatura cu al noualea ceas al rugaciunii, cred ca asta este si singurul raspuns, este vremea rugaciunii, mai ales ca acum totul e atat de limpede.
Ma bucur sa aud ca esti ortodox, am vazut ca scrii Iisus cu un singur i, corect e cu doi. Trebuie doar sa scrii pe google Biblia ortodoxa ca sa o gasesti. Cu numarul 9 nu e nimic, oricum nu trebuie sa cautam semne, orice rugaciune este ascultata.
Reply With Quote