View Single Post
  #64  
Vechi 11.11.2013, 13:24:07
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Pai eu la fiecare mesaj al tau vad ca ii balmezi pe ortodocsi sau credinta ortodoxa. Doar pentru ca nu se incadreaza conceptiilor tale. Iti repet, tu nici macar nu stii care sunt conceptiile bune si rele, pentru ca in primul rand nu stii aproape nimic despre ortodoxie, doar cateva fraze din auzite. daca vrei poti incepe cu citirea catehismului, exista si unele foarte scurte: http://www.credo.ro/catehism.php
Tu practic te comporti ca si cum dai sfaturi unor chirurgi, ii condamni, dar nu stii aproape nimic despre chirurgie. Ortodoxia are si ea niste invataturi, la fel ca orice alta disciplina. Nu stii tabla inmultirii doar pentru ca ai ratiune si gandesti, trebuie sa o si citesti inainte. Intelegi acum diferenta? Nu inseamna ca daca o sa citesti os a si intelegi, pentru ca fiecare intelege in functie de smerenie si de alti factori, dar macar ai o baza.
exact asta pot sa spun si eu despre tine catalin; ca la multe postari ii blamezi pe cei neortodocsi sau atei. Nici tu nu sti care sun coneptiile bune si rele, nici tu nu sti mare lucru despre alte religii in comparatie cu cate sti despre ortodoxie, deci practic suntem oarecum in aceeasi oala. Te comporti exact ca mine, doar c din alta perspectiva. Atunci, cred ca gresim amandoi, nu doar eu, sau vem amandoi o parte de adevar.
Reply With Quote