View Single Post
  #14  
Vechi 29.06.2009, 20:19:57
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

MJ a fost un artist care a muncit o viata sa ajunga la nivelul la care a ajuns,mesajele din muzica sa au fost unele pozitive si a avut capacitatea sa transmita foarte mult publicului sau.
Sunt oameni care au o astfel de abilitate,mai ales daca isi pun intreg sufletul in ceea ce daruiesc si este si aceasta un dar divin,pentru ca fara Dumnezeu nu s-ar fi putut sa atinga acest nivel.
Persoane dezechilibrate,care fac obsesii pentru cineva au existat dintotdeauna,unii se sinucid,altii comit crime.Raul are multe fatete.Ma indoiesc ca un om pe deplin intreg la minte ar recurge la un asemenea gest si nu cred ca obiectul obsesiei lor se face vinovat de boala de care sufera.
In ce priveste existenta personala a acestui om,eu una o vad mai mult ca pe o tragedie: un om distrus fizic si psihic de toti cei ce castigau averi pe spinarea muncii lui.
Evident ca de-a lungul vietii fiecare dintre noi avem bune sau rele,fie ca suntem celebritati ori oameni de rand,dar cred ca e treaba lui Dumnezeu sa judece,noi suntem prea mici pentru asta.
Reply With Quote