Subiect: Liberul arbitru
View Single Post
  #9  
Vechi 16.05.2011, 13:19:10
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de diador Vezi mesajul
cred in existenta lui Dumnezeu si in ceea ce face pt noi.dar nu pot gasi acea liniste pe care multi dintre oameni o gasesc. pt mine viata pare o neliniste si un chin continuu,in consecinta moartea reprezinta finalul unui drum plin de incercari grele cand Dumnezeu considera ca ai suferit destul si iti permite sa iti odihnesti sufletul.pana la acest punct final imi pare ca nu suntem altceva decat niste cai pe un hipodrom plin de obstacole pe care cumva cumva tb sa le trecem.obstacolele si calea sunt dinainte stabilite noi nu putem schimba directia ori sensul.singura alegere imi pare doar aceea sa le sarim sau rupem caci prea obositi fiind uneori inchidem ochii si dam inainte cu capul doar doar rupem unul.pt mine asta nu reprezinta alegere libera.
Puteti gasi linistea.Cititi cele spuse de Apostolul Pavel in capitolul 13 din I Corinteni.Tot Apostolul Neamurilor va mai spune in Epistola catre Romani: ,,Caci sunt bine incredintat ca nici moartea, nici viata, nici ingerii, nici stapanirile, nici puterile, nici lucrurile de acum, nici cele viitoare, nici inaltimea, nici adancimea, nicio alta faptura, nu vor fi in stare sa ne desparta de dragostea lui Dumnezeu care este in Isus Hristos, Domnul nostru."

Si sa fiti sigura ca asa este pentru ca tot Pavel va spune de ce: ,,Acum, dar, nu este nicio osandire pentru cei ce sunt in Hristos Isus, care nu traiesc dupa indemnurile firii pamantesti, ci dupa indemnurile Duhului. In adevar, legea Duhului de viata in Hristos Isus m-a izbavit de legea pacatului si a mortii." Acestea este cea mai mareata predestinare din istoria lumii: in dragostea lui Dumnezeu prin Hristos Isus.Daca aveti acesta certitudine in sufletul dvs atunci veti intelege cu bucurie,speranta si putere-n Credinta ce a vrut sa spuna Apostolul Pavel.

Fie ca Cel de Sus sa va arate calea spre EL.
Reply With Quote