View Single Post
  #63  
Vechi 25.06.2010, 19:56:44
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gavriil Vezi mesajul
Nu poti sa pui pe IISUS HRISTOS DUMNEZEU in aceeasi oala cu oamenii sau sa spui ca sa mai incarnat pe pamint este o eroare.

Ceea ce spune IISUS HRISTOS fariseilor e cu totul alt ceva EL vorbeste de cu totul alceva cind spune ca EU SUNT este inainte de Avraam sau de orcine vrei tu din biblie pentru ca asa si este .DUMNEZEU a facut lumea si ce este in creatie prin EL (EU SUNT) adica IISUS HRISTOS DUMNEZEU CUVINTUL LUI DUMNEZEU.
Stii de ce nu este clar?
Pentru ca a tot fost ciuntita, modificata, adaugita, politizata "corect" si de aici neintelegerea multor pasaje care banuiesc ca ODATA au fost foarte clare
Tu realizezi cit de MULT a fost scris si comentat pe aceasta tema daca si dupa atitea modificari si stersaturi TOT A MAI RAMAS CEVA! ! !

Noi daca ne limitam doar la "ce mi-a spus preotul" cum foarte candid declara o credincioasa mai sus :))) inseamna ca ne batem joc de intelectul nostru si implicit de DUMNEZEU care ne-a PORUNCIT foarte raspicat in nenumarate rinduri sa

FIM LIBERI! ! ! si sa CERCETAM (asta-i cel MAI MARE PACAT, nu sa-ti tot imaginezi pacate, si sa faci pe pacatosul scremindu-te cica sa plingi!)

Daca cineva taie dintr-o scriptura, sa mergem la neamuri si sa cercetam la ei in documentele de 5 000 de ani de 7 000 de ani in scrierile hieroglife, in cele mayase, etc , poate acolo a mai ramas ceva mai mult din farima de adevar inconvenienta pentru UNII...si asa mai departe

Last edited by andreicozia; 25.06.2010 at 20:04:06.
Reply With Quote