View Single Post
  #181  
Vechi 12.03.2012, 07:56:12
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit mare amagire...

Nici daca era asa, tot nu s-ar fi intamplat...doar ce m-am spovedit vineri si daca trebuia sa ma inpartasesc duminica....nu mai puteam, ca am suparat pe un frate...
( si problema cea mai mare nu e la mine, ca oricum nu ma impartaseam, ci sa nu-l fi ranit prea rau pe acela )
Poate ca n-ar trebui sa discutam in public despre subiecte atat de intime. Expunandu-ne astfel in fata celorlalti, riscam sa fim raniti sau sa ranim pe altii, incercand poate doar sa dam un sfat, o parere, o mana de ajutor. Cum se spune, nici o fapta buna nu ramane nepedepsita?
Adevarul e ca nimeni nu stie ce e mai bine pentru altul; cateodata nu stie nici fiecare pt. el.
O sa incerc sa ma abtin sa mai dau sfaturi si pareri si chiar sa mai interactionez in vreun fel cu oameni necunoscuti. Imi pare rau si-mi cer iertare celor pe care i-am suparat; sunt doar o "proasta" care mi-am dat si eu cu parerea, am zis ca fac o fapta buna. Adevarul e ca doar Dumnezeu stie ce e mai bine pt. fiecare; o sa ma limitez sa ma rog Lui, sa pun un gand bun pt. fiecare om care-o sa-l vad in suferinta, sa-i lumineze mintea si sa-l intoarca in calea cea buna, si sa-l scape din ghearele celui rau, daca e cazul.
Dumnezeu sa va ajute pe toti si iertati-ma cei pe care v-am suparat!

Last edited by fallen; 12.03.2012 at 11:16:56.
Reply With Quote