View Single Post
  #7  
Vechi 04.08.2009, 15:52:33
metanoia2's Avatar
metanoia2 metanoia2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.08.2009
Locație: Cluj Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Thumbs up Spovedeste-te si tine capul sus

Scumpa mea, de mine rade toata lumea pentru ca desupra pleoapei sunt rosie si au impresia ca ma fardez cu rosu, si cand ii vad razand le zambesc si ma gandesc cat de naiva am fost cand eram adolescenta sa plang din cauza asta si sa ma simt complexata.Daca nu as fi fost asa si nasul meu impresionant nu ar fi completat peisajul as fi fost o desfranata, asa defectele astea i-au tinut pe barbatii care sunt genul sa rada de altii deoparte si i-a apropiat doar pe cei care apreciaza credinta, sufletul si vad celelalte calitati fizice. Cand oamenii sunt plini de dragoste nu rad de altii si ii vad pe ceilalti cu ochii dragostei lui Hristos. Daca tu te simti un nas mare si urat asa te vad si ceilalti, starea ta interioara se reflecta in exterior. Simte-te increzatoare, plina de viata si atunci asta o sa vada si ceilalti.Daca stai tot cu capul plecat sa nu ti se observe nasul o sa atragi si mai mult atentia. Trebuie sa inveti sa te bucuri de ce ai si daca ceilalti rad de nasul tau razi si tu cu ei: aveti dreptate am un nas cat China(al meu asa e, si eu ti-am spus, daca rade cineva ma umfla si pe mine rasul pentru ca are dreptate - e maaaare!!!!!!!).Dar ce, sunt singura cu nas mare si urat? Macar e al meu. Vezi femei pe reviste si stii ca la sani are 3 operatii, la nas are 2 operatii, arata perfect si merge catre rai sau iad cu un nas mai mic sau mai mare. Unii oameni isi sacrifica intrega viata pentru a arata frumosi; vesnic sunt la sauna, la bronzat, la machiaj, alearga vesnic si atat raman: niste fete frumoase sau niste baieti frumosi, dar cu timpul ajung la fel de batrani ca si cei urati sau mai putin frumosi si mor la fel.
Ai un sot? Te supara cu asta?
Eu zic ca un duh rau s-a gandit sa te bata putin la cap cu ideea, du-te si spovedeste-te mai des si impartaseste-te pana scapi de ispita asta.
Nu te lasa in voia gandurilor. Sunt sigura ca copiii tai nu au observat ca ai nasul mare iar Bunul Dumnezeu cu siguranta a stiut bine ce face cand te-a facut asa.
O femeie bolnava de cancer si-ar dori sa mai traiasca sa isi poata creste copii, bucura-te de ei, bucura-te de viata pe care ti-a dat-o Dumnezeu, lasa pe cei care rad sa rada, o sa ramana cu rasul.
Reply With Quote