View Single Post
  #255  
Vechi 22.04.2015, 14:32:06
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Nu e adevarat, acum ca i l-a dat Dumnezeu si si-l poate permite, si-l doreste foarte mult ! Inainte probabil gandea ca strugurii la care nu ajungi pesemne sunt acri, si de aceea nu indraznea sa si-i doreasca prea mult.
Si daca nu se indura Dumnezeu sa i-l dea, probabil la fel ar fi gandit in cele din urma, ca mai bine ca nu are copii...acum nustiu exact in ce masura realizeaza el faptul ca e de la Dumnezeu si nu numai rodul trudei lui personale, dar ar fi realizat cu siguranta daca nu venea atat de repede si de usor, daca mai astepta si trudea o vreme....si ai lui il doresc de mult, de cand ne bat la cap, intr-o vreme ajunsesera sa creada ca nu vreau eu sa ii fac copii, ca sunt prea comoda si egoista, etc...
. acum nu stiu cum va fi in viitor daca copilul va fi ca mine, si nu cum il vor ei, dar sincer ma cam indoiesc ca va fi asa, cel mai probabil il vor influenta si il vor face sa fie cum vor ei. Eu probabil ma voi intoarce la munca peste 2 ani si nu voi mai avea timp sa ma ocup, si sincer, nu as vrea sa sufere ca e diferita, ca e ca mine si ei o vor altfel, mai bine sa fie cum vor ei si sa nu intre in conflicte...oricum fetele seamana in partea tatilor mai mult, si fizic si ca caracter; pe de o parte mai bine ca nu e baiat ca ma gandesc ca soacra-mea l-ar fi idolatrizat excesiv, ea are un astfel de complex vizavi de superioritatea barbatului, pecand cu femeile nu e asa indulgenta, ceea ce io zic ca e bine, nici un copil nu are nevoie sa fie rasfatat peste masura...
( chiar ma intreba cineva pe alt forum, ce-i sa faca al tau daca fii-ta va fi proasta ca tine, va tipa la ea si o va injura ca pe tine? Nu m-am gandit la varianta asta, dar din cate am vazut el spera ca nu va fi asa ci ca va fi ca el; si acum daca nu va fi asa cum o vrea, sa isi asume vina ca nu a educat-o cum trebuie, pana la urma, cum ar trebui sa faca orice parinte...)

Last edited by fallen; 22.04.2015 at 14:40:58.
Reply With Quote