View Single Post
  #5  
Vechi 27.01.2010, 22:34:48
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
bine este sa nu se bage in treburile Bisericii ca nu este noua a raspunde pt faptele ierarhilor, nu stim noi prin ce trec datorita sefilor statelor si parlamentelor!
Cum sa TACI intr-o astfel de situatie??? Chiar tu ai constatat cum ierarhia este condusa de maini politice in zilele noastre, cum se si vede, se si stie. Deci, cum sa taci cand Biserica este inconjurata de oameni care sapa la temeliile ei??? Iti spun ce este "smerenia" aceasta care iese din "taci si nu judeca". este o idee venita intr-o minte tulburata de gandurile si nevoile acestui veac, pricinuite tot de catre potrivnici, ca omul sa ajunga la starea de depresie, si apoi diavolul sa-i sopteasca "nu judeca sa nu fii judecat" Adica: Taci, nu mai spune la nimeni ca darama Biserica din interior!!! Taci, nu spune, sa nu auda lumea si smintindu-se, sa imi dea oamenii mei afara, iar eu sa nu pot sa-mi duc la capat lupta de distrugere a bisericii si sa implinesc ce s-a zis in scriptura despre Anti-Hrist". Cam asa zice diavolul prin "taci, nu judeca" si apoi el continua treaba lui, tu taci si contribui la daramarea Bisericii din interior, si tu tot in interior fiind. Deci, ia aminte ca nu este exact ceea ce parte, ci situatia este cu mult mai rea.
Reply With Quote