Subiect: femeia necurata
View Single Post
  #414  
Vechi 18.06.2010, 00:01:27
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
@Anna21 - eu in firul acela de discutie de unde citezi am scris ce este cu tine.
N-ai inteles nimic, absolut nimic din ceea ce am scris.
Am spus tocmai invers, ca trebuie sa traim lumeste in lume si apoi vom vedea. Deocamdata nu stim nimic.
Asta este voia lui Dumnezeu, de aia suntem pe pamant, ca sa traim lumeste.
Nu stiu ce vrei de la mine. Eu la manastire nu ma pot duce.
Ti-am mai spus si iti repet in fiecare mesaj daca vrei.
Poate ca tu asa simti si gandesti si ai gresit ca nu ti-ai ales drumul manastirii, sau cineva te indruma rau.
Tu spui ca nu sunt ai tai copiii tai. Iti dai seama ce spui?
Ai familie Anna, ai copii. Nu stiu daca ai serviciu, alte hobbiuri. De ce nu traiesti cu ei si pentru ei? De ce nu traiesti in lume, daca ai ales acest drum?
De ce ma insulti in permanenta si imi ceri sa ma duc eu la manastire?

N-ai inteles nici ce am spus pe acest fir mai devreme si ma intrebi de unde stiu.
Anna, eu nu am duhovnic asa cum trebuie. Poate ca voi aveti.
Suntem milioane de oameni, de crestini si numai cateva mii de preoti. Pe calugari nu-i numar aici. Asta spuneam.
Noi de unde vrei sa aflam cum este corect? Unul spune intr-un fel si altul invers si noi la mijloc.
Ce vrei de la mine?
Imi ceri sa nu mananc, sa nu ma imbrac, sau eventual sa port un sac, sa nu mai am sot, sa nu fac copii. Totul, totul este un pacat.
Poate imi si spui pana la urma ca e mai bine sa mor.
Eu incerc sa aflu singura ceea ce ar trebui sa mi se spuna la biserica.

Cum iti permiti sa judeci oamenii si sa spui ca suntem toti ne-curati?
Cine te-a invatat asa ceva? Cine ti-a spus ca suntem ne-curati?
Ti-am mai spus: noi suntem oameni, nu Dumnezeu si nu sfinti.
Pentru tine este tot una?
Noi traim pe lumea asta asa cum ne-a facut Dumnezeu: cu hormoni, cu o anumita biologie, trebuie sa mancam, sa ne imbracam, sa facem copii.
Tu ce vrei sa traim ca duhurile pe lumea asta si ca oamenii pe lumea cealalta? Acolo avem voie pe urma sa avem familie si copii, sa mancam?

Chiar trebuie sa ma retrag din acest forum, ca imi face tot mai rau.
Numai bajocura.

P.S Eu fac ceea ce stiu ca place lui Dumnezeu si Maicii sale. Dar se pare ca tocmai aici este diferenta de opinii.
Si nu-mi mai vorbi de poftele trupesti, cand nu stii cum traiesc eu, da?
NU este voia Lui Dumnezeu sa traim lumeste in lume!
Nu sunt ai Annei copii ei ci ai Lui Dumnezeu!

doar atat ca imi fac pacate judecand si necajindu-ma eu de neputinta ta de intelegere draga sora...

offf... nu mai are rost sa scriu ci doar sa ma rog pentru tine!

Mesaj pentru ceilalti - haideti sa ne rugam cu totii pentru sora noastra caci numai Bunul Dumnezeu o poate lumina, noua se pare ca nu ne este dat (inca, cel putin) sa reusim aceasta. Mi se pare ca sunt in zadar zeci de raspunsuri, zeci de explicatii si ma intristez. As vrea sa pot, sa am puterea sa-i dau de la mine, dar nu o am probabil ca sunt inca mult prea pacatoasa pentru aceasta.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote