Subiect: Muzica
View Single Post
  #3  
Vechi 26.04.2007, 00:22:41
tudor2012 tudor2012 is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.04.2007
Mesaje: 60
Implicit

Adevarat. Nunta crestina. Intrebarea am adresat-o tuturor pentru ca am vazut nish posturi pe forumul acesta care cam asta ziceau.. lasati muzica care o ascultati si ascultati muzica psaltica pentru ca asta ii muzica. Si manastrile nu sunt construite in apropierea asezarilor omenesti ci in locuri izolate. Partea proasta este ca lumea isi face tot felul de vile si vilisoare langa locurile sfinte. (sa fie mai aproape de Dumnezeu? poate..) Dar intrebarea era legata de muzica. de ce sa ascultam muzica psaltica? da, e adevarat, te linisteste dar nu inseamna ca alte genuri muzicale nu fac acelasi lucru. Si vorbesti despre ingradire si constrangere. Tu ai ales drumul tau, plin de constrangeri, una din ele fiind muzica. Nu asculti rock ci te infranezi si asculti muzica psaltica. te lipsesti de ceea ce iti place (asta e un exemplu). Dar muzica psaltica nu iti place ? Ca sa faci ce ti-ai propus, sa renunti la ce iti place, ai renunta si la muzica psaltica. Stiu ca o sa ma contrazici si ca o sa ai argumente foarte bune. Dar pe cale logica cam asta reiese.
Reply With Quote