Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #205  
Vechi 24.04.2011, 23:45:51
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit Hristos a inviat!

Din bunatatea lui Hristos, Vasile a reusit sa ajunga si pana la aceasta mare sarbatoare, pe care a primit-o cu deosebita bucurie. Starea lui de sanatate nu e una foarte imbucuratoare, are inca dureri foarte mari, metastazele osoase se inmultesc si se dezvolta, i-au aparut pe coaste si la cap, or fi si la organele interne dar, datorita paraliziei pe care o are, nu pot sa-l duc la spital sa-i facem investigatii medicale sa vedem starea de evolutie, sincera sa fiu de 3 luni de zile am evitat sa cer sfatul sau parerea medicilor, ne-am lasat in voia lui Dumnezeu. De asemenea, a slabit destul de mult de la durerile care apar incepe si transpiratia si de aici apare si starea de slabiciune generala. Multa lume e surprinsa cum de nu mai incercam tratamentele, radioterapia, operatia chirurgicala. Singurele lucruri pe care le facem si in care ne-am pus nadejdea au ramas Sfanta Impartasanie si Sfantul Maslu, pe care le facem cu regularitate. Nu am sesizat semne "miraculoase"-dupa cum asteapta unii, dar aceastea il tin in viata in mod real.O echipa de parinti incearca sa ne ajute fiecare dupa putere, rugaciunea e prezenta in permanenta in sufletele noastre. Vreau sa va multumesc tuturor celor ce inca ne mai pomeniti in rugaciunile dumneavoastra, am numeroase semnale ca le faceti pentru noi, Dumnezeu sa va rasplateasca efortul dupa folosul fiecaruia duhovnicesc.

Sfintele si Dumnezeiestile Pasti sa va aduca lumina mantuitoare in suflete! Hristos a inviat!
__________________
In timpul vietii pamantesti coboara-te des cu mintea in iad, ca sa nu te cobori acolo cu trupul si cu sufletul pentru vesnicie.
Reply With Quote