View Single Post
  #378  
Vechi 03.11.2015, 23:33:03
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pelerin spre Rasarit Vezi mesajul
Sunt prea batran pt teoria conspiratiei :) vi-o las voua, este atractiva si spectaculoasa, atrage, polarizeaza energii, ceea mai tare conspiratie este conspiratia conspiratiei :) Am vazut proteste in mai multe locuri de pe glob, exista asemanari si deosebiri. Nici nu va imaginati cum va fi pt ca Vestul, la care tot va raportati, cu admiratie sau furie, este la randul sau in plina schimbare. Ceea ce vedeti acum va fi foarte diferit peste un timp nu prea lung. Dar stiti cum se spune: vom trai si vom vedea, ce rost are sa va plictisesc cu prostiile mele :) Va doresc o seara placuta.
Sigur ca e in continua schimbare. Acum 20 de ani nu prea se vorbea despre casatorii gay, adoptii de copii si asa mai departe. Sau nu aveam dupa stiinta mea vreo episcopeasa gay. Si inca nu incepusera baia de sange din Orientul Mijlociu. Acum le avem pe toate acestea. Dar desigur ca totul este in imaginatia adeptilor teoriei conspiratiei si Vestul se indreapta intr-o directie buna. Tocmai au primit sute de mii de "idioti utili" refugiati din calea razboiului provocat tot de Vest.