View Single Post
  #501  
Vechi 04.11.2015, 12:45:40
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Si aia a mai fost. Un coleg de-al nostru chiar ne-a delectat cu niste poze de la eveniment.
Acolo e de discutat dar tricoul in sine nu inseamna pentru cei mai multi dintre ei nimic mai mult decat ar insemna un lant gros de aur pentru un manelist.
Si de versurile din melodiile lor ce ne poti spune pozitiv?

Da, nu inseamna nimic, nu inseamna un stil de viata, de gandire, un atasament pentru un sistem de valori anume, etc.

Stiu, a mai incercat cineva pe aici sa zica ca nu sunt decat tineri revoltati, ca nu le place sistemul si etc.
Eu am cunoscut o astfel de persoana si intr-adevar, nu-i place sistemul dar nu e cu mai nimic diferit de el.
Daca poate sa minta, minte, daca trebuies sa fure, fura, daca e nevoie a profite de slabiciunile altora profita, promite recunostinta vejnica si cand trebuie sa o dovedeasca se eschiveaza si etc.

Ar fi un politician ideal - problema e ca este o lunga coada de astfel de oameni si numarul de locuri in Parlament e limitat.

Acum nu zic ca n-ar fi si altii, altfel, mai buni dar naivi si etc si asta poate fi doar o faza din viata cuiva - dar sa nu ne facem prea mari sperante.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 04.11.2015 at 12:48:01.