View Single Post
  #125  
Vechi 22.09.2011, 14:48:40
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

Citat:
În prealabil postat de FireSpirit Vezi mesajul
Si totusi de la placerea de a fi ascultata, am trecut la dorinta de a-mi dovedi prietenia. Insa Dzeu s-a facut nevazut.
Dumnezeu vede si aude tot. chiar poate cateodata nu ar trebui sa vada si sa auda chiar tot ce facem si spunem, mai ales cand ne razvratim impotriva Lui, sau dam vina pe El ca vai de mine nu ne iese noua un moft, un capriciu care poate pentru noi are o foarte mare importanta dar uite ca poate nu ne este folositor, sau chiar ne poate dauna ... cateodata chiar ma rog cand mai am si eu momente de astea de rabufnire, ca sigur are oricine, sa nu ma bage in seama, sa se faca ca nu ma vede/aude :P

si daca El nu se face vazut sau auzit e pentru ca noi suntem mult prea inchisi la minte. nu trebuie sa se deschida cerul si sa se vada fata unui batran zambitor si nici nu trebuie sa se auda o voce groasa si puternica din cer ca sa stim ca El este acolo si ca este prezent. este destul sa ne uitam in jur, la ce ni se intampla in fiecare zi, la ce zic oamenii din jurul nostru, pentru ca Dumnezeu asa isi face simtita prezenta prin mediul si oamenii ce ne inconjoara, prin situatiile de zi cu zi.
Reply With Quote