View Single Post
  #19  
Vechi 07.12.2012, 10:24:23
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

anul asta am schimbat placa.Daca anul trecut prin purtarea de grija a Sfantului, micutii s-au bucurat de darurile cerute, anul acesta le-am spus ca sfantul Nicolae mi-a dat o sarcina si ca mi-a zis sa imi caut si ajutoare. Asadar i-am intrebat daca nu vor ei sa fie ajutoarele mele, ca sa indeplinim misiunea data de sfantul. Au fost asa de bucurosi, vazand ca sfantul le-a cerut lor personal sa il ajute!
Mare le-a fost bucuria cand au adus si altora bucurie! Cand scotocind prin plase, au impartit jucarii si cu alti copii care n-au!
Iar la sfarsit erau asa de bucurosi, incat ziceau :"acum, poate ca vine sfantul si la noi, ca si noi l-am ajutat!"
Sa nu va mai spun ce au facut cand au ajuns acasa! Era destul de multa dezordine, mai ales in camera lor.S-au pus baietii mei si au facut curat, au aspirat, au strans jucariile...
Timotei, cel de 5 ani a pregatit papucii atat ai lui cat si ai tatalui, ai surorii care dormea deja, si ai lui bebe. Si i-a aranjat asa frumos la usa, in ordine descrescatoare! Apoi dupa ce a facut o rugaciune scurta catre sfantul s-a culcat. Nu a mai reusit sa-l pandeasca pe sfantul si sa se furiseze tiptil, asa cum isi propusese.

Vazandu-le bucuria, ma rog si eu"Da-ne , Doamne si noua bucuria lor!"
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote