View Single Post
  #31  
Vechi 09.07.2014, 10:56:04
ioana5760 ioana5760 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2014
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
S-ar putea sa nu mai imi doresc atat de mult sa am proprii copii, pt ca din cate s-a exprimat dumnealui, ar vrea sa stea mai mult el cu copilul, si ar si pufea, el avand program flexibil pecand eu sunt consemnata la locul de munca, de dim pana seara, de luni pana vineri, si atunci copilul automat il va place, iubi si asculta mai mult pe el, si nu ar fi problemaca nu mava iubi si asculta pe mine, ci ca nu va iubi pe Cristos si oricat as incerca sa-l duc la biserica nu ma va asculta pe mine, daca nu-i va zice si taica-su acelasi lucru ( ba din contra, l-ar invataegoist )
Hmm...discutabil. Nu e nici o garantie ca daca parintii merg la biserica automat si copii sa fie credinciosi. Si invers sunt vazut situatii. E alegerea lor.

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Dar nu are rostsa mai continui ptca oricum nu ma inttelege nimeni. Voi se pare ca vedeti problema doar dintr-un pct de vedere unilateral' nu in ansamblu, adica toate aspectele vietii mele de pana acum. Credeti ca totul era perfect inante sa apar el, si de-atunci s-a stricat. Nu e deloc asa, viata mea era varza inainte, acum e mult mai bine. Nu mai e cale de intors, din pacate. Abia de-acum am ncput sa inteleg si sa imimdau seama ce vreau cu adevarat.
Noi incercam sa te intelegem in masura in care ne-ai spus tu. Bine-nteles inca tu sti toate profunzimile si motivele pentru care stai alaturi de el si nu te judecam pt ce alegi, ne-am dat doar cu parerea. Tu esti in masura sa hotarasti dupa cum simti.
Reply With Quote