View Single Post
  #12  
Vechi 15.09.2018, 05:08:52
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.994
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Se pare că ție nu ți-e clar termenul de familie. Subiectul referendumului este de modificare a articolului 48 din Constituție, iar noi vom fi întrebați dacă suntem sau nu de acord cu această modificare. Incearcă se te concentrezi pe subiectul referendumului și nu pe ce vor unii sau alții.
Nu, subiectul nu e modificarea, ci casatoria dintre un barbat si o femeie.

Apreciez toate semnalele de alarma pe care le tragi prin postarile tale si iti multumesc pentru toate (cate le-am citit), dar aici eu am exprimat temerile mizelor internationale care sunt "lezate" de referendum fiindca nicaieri in lume(din cate stiu eu) nu a fost intrebat poporul despre casatoria intre barbati sau intre femei, iar realitatea a venit neintrebata pe capetele popoarelor; interesul este (atentie:in statele federale!)"satanizarea" civilizatiei din care iese un profit fabulos printr-un comert ordonat, fara concurenta, orientat catre toti doritorii de cheltuiala pentru gusturi de toate felurile.

Interesele cercurilor economice internationale sunt mai puternice ca morala romanilor flamanzi care vor vota ce li se va oferi parazitand cele 3 milioane se semnaturi pe petitia originala.

Sa dea Dumnezeu sa ma insel ca n-as avea nimic de pierdut, dar eu cred ca pe 07 oct ni se va oferi sa alegem "aceeasi Marie cu alta palarie"; sa dea Dumnezeu sa ma insel!

Tu nu vezi ca noi traim cum vrea Vestul (mai ales de cand am intrat in Europa), nu cum vrem noi?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote