View Single Post
  #405  
Vechi 31.08.2010, 21:45:33
licorcrist licorcrist is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2009
Mesaje: 55
Implicit

@george.marian,

apreciez efortul tau de a raspunde cu citate din Scriptura care arata intr-un fel pe care si orbii l-ar vedea ca principiul "Sola Scriptura" nu se reagseste, nici macar la nivel de aluzie, in Scriptura. Citatele oferite de tine sunt, dupa parerea mea, forte relevante, si maniera batjocoritoare in care raspunde unii nu ar trebui sa te mihneasca. Multe din citatele alea si eu le-as oferi ca argumente, insa la un eretic, si un mort daca ar invia tot nu ar recunoaste credinta adevarata.

Eu voi aborda miine alte cale de demonstrare a idioteniei principiului lutheran "Sola Scriptura" (care e atit de strict urmat, ca au aparut in numele lui puzderie de culte, chiar daca Tricesimus zice ca ele nu se deosebesc intre ele!). Voi incerca sa arat si sper sa am miine timp sa o fac, ca principiul Sola Scriptura e contrazis de insasi Scriptura.

Dupa aceea ma voi retrage, lasind celor cale libera celor care au misiune de a-si imprastia propriile interpretari vopsite ca "dupa Scriptura". Arabia Saudita, China si Africa ar fi loc mai manos pentru ei in vederea predicarii "cuvintului Domnului". Insa unde e credinta adevarata, acolo se ingramadesc si diavolii sa faca razboi.
Reply With Quote