Subiect: Ganduri negre ?
View Single Post
  #9  
Vechi 19.09.2011, 22:54:56
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

eu de doi ani ma rog pentru indeplinirea unui vis..... si cand credeam ca sunt atat de aproape de indeplinire, a aparut ceva care a distrus totul...... nu pot sa-ti spun cat am suferit ca sa ajung aici.... cate sentimente de deznadejde m-au acaparat...... si cate ganduri negre ca ale tale ma atingeau zilnic.... dar mereu ma ridicam, pentru ca Dumnezeu era langa mine..... acum toti spun ca e ceva imposibil ceea ce ma rog, dar ciudat, sunt atat de increzator incat ma sperii si eu, am atata nadejde incat nu-mi vine sa cred.... cand ma simt rau si simt ca mor e de ajuns o privire catre cer si totul se rezolva, devin atat de bucuros, lucru care imi displace caci imi pierd concentrarea la rugaciune, in mintea mea nu mai lucreaza rugaciunea..... raspunsul la intrebarea ta e speranta, nadejdea si credinta...... daca il iubesti pe Dumnezeu il ignori pe diavol.... orice pact ai face cu el o sa pierzi absolut tot, chiar si pe Dumnezeu...... nici nu o sa te ajute, sau o sa ia vaga impresie ca te-a ajutat... ai grija de tine... Doamne ajuta!!!
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote