Subiect: Ganduri negre ?
View Single Post
  #10  
Vechi 19.09.2011, 22:00:01
gdf-fdc's Avatar
gdf-fdc gdf-fdc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2011
Locație: Unde nu exista ortodoxie acolo nu este mantuire
Religia: Ortodox
Mesaje: 269
Implicit

Citat:
În prealabil postat de WhiteChakra Vezi mesajul
Toate sunt bune si frumoase cand iti merge bine, crezi in Dumnezeu si esti sigur ca El e viata, El e adevarul, calea cea dreapta. Insa cand totul se naruie, fie incepi sa refuzi credinta, fie te dai de partea raului, cel putin pentru o vreme, pana cand totul e frumos, apoi esti de partea Lui ..din nou. Acelasi lucru mi se intampla si mie la necaz, cand nimic nu iasa cum vreau eu, deznadejdea ma copleseste complet, ma razvratesc impotriva lui Dumnezeu si mai tot timpul ma bantuie un gand cumplit, ma vad semnand un pact cu diavolul cu propriul meu sange care se scurge din ranile autoprovocate. Mi-as da si sufletul pentru un vis implinit, chiar daca nu am habar si sunt total nepasator de consecinte. De ce sa revin la Dumnezeu cand El nu ma ajuta deloc in privinta asta ? E mult mai simplu sa apelez la diavol, si ce daca iti pierzi sufletul, pana la urma nimeni nu stie cu siguranta cum va fi dupa. Vreau sa stiu cum reusiti (daca reusiti) sa va pastrati credinta intacta indiferent de circumstante ? Eu nu mai rezist de la atatea ganduri rele, sunt foarte stresat si depresiv, ma simt ca un nebun, e un haos total in capul meu.
faca-se voia lui DUMNEZEU.EL stie cel mai bine ce ne este si ce nu ne este de folos.nu trebuie sa ne dam peste cap pt un anumit lucru,ca poate nu ne este de folos

Last edited by gdf-fdc; 19.09.2011 at 22:02:51.
Reply With Quote