View Single Post
  #7  
Vechi 01.11.2005, 12:10:39
alecsandru alecsandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2005
Mesaje: 290
Implicit

Citat:
În prealabil postat de floryna
Ai dreptate.Nu prea imi ajuta sa stiu ca si altii au cazut in pacat, atata timp cat cu totii gresim, fiecare avandu-si pacatele sale, mai mult sau mai putin grave.Oricum ideea nu era ca acum sunt bucuroasa ci ca incerc sa-mi traiesc viata in pocainta.Tragedia este caderea in pacat.Ceea ce vroiam eu sa aflu era daca mai exista persoane care s-au intors la Dumnezeu dupa ce au dus o viata ne-ortodoxa, ca sa zic asa.Observ ca toti din jurul meu,ma refer la cei apropiati de Biserica sunt foarte sporiti in viata duhovniceasca si merg pe drumul credintei de mici iar eu pana nu demult nu aveam tangenta cu Biserica decat foarte rar.Acum incerc sa-L cunosc pe Dumnezeu si ma intreb cum am putut trai atata timp fara El, fara lecturile duhovnicesti.Cam asta vroiam sa zic.
:)Ma bucur pentru tine si iti doresc sa ai parte in continuare de astfel de bucurii. Iar caderile sa nu fie niciodata tragice!:) Si sa fii inconjurat de persoane care nu pacatuiesc, si care au si intelepciunea necesara de a-i ajuta si pe ceilalti sa evite caderea, caderile....:):):):):):):):):):):)
Reply With Quote