View Single Post
  #5  
Vechi 07.12.2019, 11:33:58
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UserAZ Vezi mesajul
Astea sunt doar cateva lucruri, am ajuns sa fim considerati prosti si manipulati de toti, pentru asta am scris cele de aici.
Adica pentru ca te consideri a nu fi prost si manipulat?
La fel ca si cei care merg la biserica sa se miruiasca la sfarsitul Liturghiei si astfel sa se creada fara de pacat, adica credinciosi?

Citat:
Romania are nevoie de un partid de orientare crestina, puternic.
Un partid cu veritabila orientare crestina este o utopie fiindca nu poate aduna adepti propovaduind suferinta.
Hristos Insusi a impresionat doar prin minuni de vindecare pe cei care, la momentul alegerii, strigau cu totii(manipulati fiind) "Baraba, Baraba".
Crestinismul are roade individuale, nu colective.

Da, Romania are nevoie de un lider cu adevarat crestin, insa, datorita manipularii globale, un asemenea personaj n-are cum sa ajunga la putere. La putere nu poate ajunge decat cineva care are "secrete" (negative moral) necunoscute public, prin care sa poata fi santajat de... manipulatori; cat timp face jocul manipulatorilor, "alesul" are si complicitatea lor pentru eludarea legii daca secretul ar fi descoperit public.
Si pentru cei care sunt in fuctie dinainte de instaurarea manipularii globale (si n-au secrete) si care nu coopereaza exista "ac de cojocul lor": campanie infailibila fara dovezi ca ar fi facut hartuire sexuala.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote